Aktuality

V termínu 9.-16.6. organizuje škola pro děti se zdravotním znevýhodněním z Brna Pisárek zájezd do Itálie (Caorle) pro děti s kombinovaným postižením. S každým dítětem jede jako doprovod asistent nebo rodič zodpovědný za svěřené dítě.

V současné chvíli se hledá jeden asistent (nejlépe muž), pro třináctiletého chlapce se středně těžkým mentálním postižením. Chlapec je velmi soběstačný, komunikativní, zábavný a bezproblémový. Potřebuje jen příležitostnou pomoc.

Asistence není placená, asistent však bude mít proplacené ubytování a stravu. Jedná se o výbornou zkušenost do praxe, seznámení se s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami v praxi a zábavně strávené chvíle u moře. Zkušenosti v oblasti speciální pedagogiky a asistence výhodou ne však podmínkou.

V případě zájmu a více informací napiš prosím co nejdříve na email: TomVlasic@seznam.cz nebo volej na číslo 602789474.

8. Červen 2018 v 09:30

Srdečně vás zveme na seminář o grantových příležitostech v rámci programu Erasmus +, který se uskuteční v pátek 8. června u nás v Dobrovolnickém centru 67. Občerstvení v průběhu semináře bude zajištěno.

Podrobnější informace, program a přihlášení najdete zde

14. Červen 2018 v 20:30

Grónské městečko Thule a polynéský ostrovní stát Tuvalu dělí 11 tisíc kilometrů, ale nyní jsou osudově propojena: tající led zvedá hladinu oceánu, který zaplavuje nízko položené tichomořské ostrovy. Obyvatelé Thule a Tuvalu tak čelí nezvratným dopadům změny klimatu už dnes. Lze to změnit, nebo je příliš pozdě?

13. Červen 2018 v 18:30

Jak se můžeš zapojit do dobrovolnických projektů zaměřených na pomoc lidem na vozíku, seniorům či lidem s psychickým onemocněním? Přijď na prezentaci neziskových organizací Adra, Agapo a Diakonie ČCE. Zjistíš, jak se můžeš zapojit a jaké radosti a výzvy dobrovolnictví přináší.

7. Červen 2018 v 18:30

Máš nápad, ale bojíš se ho uskutečnit? Nemáš odvahu udělat první krok? Přijď se poradit s lidmi, kteří mají zkušenosti s realizacemi vlastních nápadů. Projekt „Životní příběhy známých i neznámých“ nebo „Rozvoj den“ ti mohou být inspirací. Dozvíš se, co dělat, aby se tvůj nápad stal skutečností. 

6. Červen 2018 v 17:00

WORKSHOP

Život bez odpadu – realita nebo utopie? Worskhop nabídne konkrétní rady a tipy, jak si odpad do života nepouštět a jak si s tím, co v něm přece jen skončí, poradit co nejvíce ohleduplně k lidem i k přírodě.

Akce je zdarma.

Přihlášení a více informací ZDE: https://goo.gl/forms/ALZHwMtxEw5Ik5Oy2

Podpořeno z programu Eurodesk

Věděli jste, že náš projekt Dobrovolnického centra 67 můžete podpořit tak, že Vás to nebude stát ani korunu? Hlasovat můžete zde a navíc tři z vás vyhrají poukázku v hodnotě 2.000 Kč do jednoho ze tří spřátelených e-shopů. Děkujeme za vaší podporu!

24. Květen 2018 v 17:00

WORKSHOP

Chceš vědět, jak se upřímně vyjádřit? Rád/a by ses naučil/a slyšet, co se děje v druhých lidech? Co hledat za slovy druhého a jak trénovat jazyk, kterým můžeš mluvit sám se sebou?

Přijď na workshop a budeš si moci vyzkoušet metodu nenásilné komunikace, ve které se lidé mezi sebou snaží vytvářet empatii k ostatním i k sobě.

Akce je zdarma.

Přihlášení a více informací ZDE: https://goo.gl/forms/hB1XBHCVv6mLTVzC2

Podpořeno z programu Eurodesk

17. Květen 2018 v 18:30

Jak zkombinovat komunitní nakupování, kvalitní lokální potraviny přímo od farmářů a výrobců, férovou odměnu i cenu? Nové internetové tržiště Scuk.cz stojí na těchto heslech. O jeho fungování a jaké to je rozjíždět nový start up se dozvíš u nás. 

16. Květen 2018 v 18:30

Lejlá Imret se před několika lety stala nejmladší starostkou v Turecku a stanula před nelehkým úkolem oživit rodné město Cizre, odvěký středobod kurdského odporu. S blížícími se parlamentními volbami se situace značně vyhrocuje. Existuje ještě naděje, že kurdská menšina bude žít v Turecku bez útlaku?