Evropský sbor solidarity (Evropská dobrovolná služba)

Evropský sbor solidarity postupně nahrazuje program Evropské dobrovolné služby. Jedná se o program Evropské komise, díky kterému mohou zájemci ve věku 18–30 let působit jako dobrovolníci v cizí zemi (nejčastěji po dobu 2 až 12 měsíců). Během této cesty, na niž jim budou hrazené cestovní náklady, získají také podporu v podobě kapesného ve výši závisející na konkrétní zemi pobytu, příspěvku na ubytování a stravu či výuku jazyka.

Stát se dobrovolníkem Evropského sboru solidarity (Evrospké dobrovolné služby) je jednoduché. Pokud splňujete formální věkové požadavky, stačí kontaktovat jednu z akreditovaných organizací, které v tomto oboru působí, a ty už pomohou se vším ostatním. Jednou z vysílajících organizací je Středisko volného času Lužánky, které můžete kontaktovat na evs@luzanky.cz.

Obecné informace o Evropské dobrovolné službě najdete na na webu České národní agentury Na Erasmus+ a jednotlivé projekty můžete vyhledávat v databázi akreditovaných projektů.

Příklady oblastí aktivit: sociální, kulturní, ekologické, volnočasové, mládežnické, informační, program zprostředkovává poznání života a kultury ve vybrané zemi.

Věk: 18–30

Země: v zemích EU a partnerských zemích

Délka trvání: dlouhodobé EDS pobyty po dobu 2 až 12 měsíců

Poplatek: zdarma (hrazené ubytování, strava a kapesné, dále částka na cestovní náklady pro příjezd do místa projektu a na návrat domů, pro potřebná víza či očkování).

EVS