O nás

Dobrovolnické centrum 67 poskytuje mladým lidem ve věku od 15 do 30 let informace o možnostech dobrovolnictví v Brně, ČR i ve světě. Hlavní snahou centra je propojit zájemce o dobrovolnickou práci a organizace, které dobrovolníky shánějí. Náš prostor dále nabízí mladým lidem zázemí pro rozvíjení vlastních nápadů, poradenství při hledání zdrojů pro realizaci jejich projektů, možnost najít „parťáky“ pro své aktivity. Najdete zde také přehled volnočasových aktivit a zajímavých akcí v Brně a jeho okolí. Centrum nabízí i zajímavý večerní program, na kterém se můžete se svými dobrovolnickými zkušenostmi či s úspěšným projektem objevit i vy.

Jsme regionálním partnerem sítě Eurodesk, která umožňuje mladým lidem a pracovníkům s mládeží snadný a rychlý přístup k evropským informacím (také na stránce Europa.eu). Poskytujeme informace týkající se:

  • evropských programů pro mladé lidi a pracovníky s mládeží
  • aktivit v zahraničí - studium, práce, cestování, ubytování, dobrovolnictví
  • kontaktu na zahraniční organizace
  • obecných  informací o EU

Otevřeno každou středu a čtvrtek 15:30–18 hod.  

Pro zájemce o Evropskou dobrovolnou službu i v úterý 14–16 hod.

ZASTAVTE SE

  Kateřina Petrášová
   Ředitelka Plán B, z. s.
   konzultace@dc67.cz
   tel.: 774 628 627

 

Občanské sdružení Plán B jsme v roce 2001 založili s podobně smýšlejícími kolegyněmi a kolegy a dalšími příznivci kolem Klubu Labyrint. V brněnském bohunickém sídlišti jsme pracovali s mladými lidmi co trávili víc času na ulici než doma. Nabízeli jsme bezpečný prostor a zajímavé aktivity.

Téma dobrovolnictví přišlo záhy. V Brně mi chybělo místo kde by šlo zjistit, kdo dobrovolníky potřebuje a co se nabízí a jak na to, něco pro nováčky. Třeba i v zahraničí. Několik let trvalo než myšlenka dostala jasnější podobu. Osobní zkušenost mi ukázala, že dobrovolnictví je skvělý způsob jak získat zkušenosti, cestovat a setkat se s novými lidmi. Začínala jsem v rámci Ekolycea – enviro školy za školou a v Hnutí Duha, 3 měsíce jsem byla v Kosovu a Albánii, kde jsem se věnovala uprchlíkům a lidem vracejícím se po válečném konfliktu domů. Rok jsem strávila v Kanadě a na Aljašce a vyzkoušela jsem jak výborné je spojení cestování a dobrovolnictví v podobě wwoof.

V roce 2011, kdy byl vyhlášen Evropský rok dobrovolnictví už bylo jasno. Díky dotacím a podpoře dárců, jsme vybudovali nové Dobrovolnické centrum 67. Sen se tak stal skutečností. Kromě řízení celé organizace se nejvíce věnuji síťování organizací a vzdělávání koordinátorů dobrovolníků.

   Karolina Hušáková
   Koordinátorka DC67
   karolina@dc67.cz
   tel.: 776 594 804

 

V Dobrovolnickém centru 67 pracuji od roku 2018. Potkáte se se mnou, když přijdete na náš večerní program, na workshopy, které pořádáme, nebo na konzultaci.

V práci mě těší, když vidím, že mají lidé zájem dělat něco mimo školu nebo práci, že se zajímají, co se kolem nich děje, cestují a dobrovolničí v Brně nebo třeba na druhém konci světa.

Setkávám se s koordinátory dobrovolníků, s aktivisty, dobrodruhy, cestovateli, jednoduše řečeno s lidmi, kteří se nebojí plnit si své sny a podporovat v tom druhé. Taková setkání mi dělají radost a inspirují mě samotnou.

Jako dobrovolnice jsem strávila tři nezapomenutelné týdny na workcampu v malé vesnici ve Francii, kde jsem pomáhala rekonstruovat starý polorozpadající se kostel. Zkušenost to byla naprosto jedinečná a rozhodně ji doporučuji. Po studiu za pár let plánuji spojit dobrovolničení s cestováním a poznat tímto způsobem kus světa s minimálními náklady.

Dobrovolnické centrum 67 jsem poznala tak trochu náhodou. Zaujala mě nabídka stáže, kterou jsem nakonec absolvovala po dobu šesti měsíců a která mi umožnila poznat blíže činnost centra.