Brněnská muzejní noc hledá dobrovolníky

20. 05. 2023 18:00

Brněnská muzejní noc je pojem a vy můžete být u toho! V roli dobrovolnic a dobrovolníků, kteří coby nenápadní strážci muzejních sbírek dohlížejí na mohutný tok večerních a nočních návštěvníků. Máte v oblibě muzea? Nebojíte se davu? Tu a tam rádi ponocujete? Výzva Moravského zemského muzea je pro vás jak vyšitá...

***

Milí dobrovolníci,

letošní rok se Moravské zemské muzeum opět účastní Brněnské muzejní noci 2023, která letos připadá na sobotu 20. května od 18:00 do 24:00 hod.

Rádi bychom Vás opět požádali o výpomoc během této hojně navštěvované akce. Díky vám jsme v minulém roce zvládli bezproblémový chod Dietrichsteinského paláce, Biskupského dvora, Paláce šlechtičen, Pavilonu Anthropos a Památníku Leoše Janáčka. Zavítalo k nám 17.500 návštěvníků, čímž se Moravské zemské muzeum ocitlo na první příčce v návštěvnosti Brněnské muzejní noci 2022.

Výpomoc letos opět spočívá v nenáročné pasivní kontrole návštěvníků.

Budeme rádi, když se připojíte k našemu organizačnímu teamu a oslovíte i své známé, rodinu a spolužáky. Kromě účasti na jedné z největších brněnských kulturních akcí od nás získáte drobné muzejní dárky a celoroční volnou vstupenku do objektů MZM. Studenti mohou spolupráci na BMN vykázat jako praxi. Občerstvení během akce zajištěno.

Chcete-li se s námi podílet na letošní muzejní noci, tak Vás moc rádi uvidíme. S ohledem na blížící se termín nás, prosím, kontaktujte co nejdříve:

Aleš Čefelín, Odd. komunikace a marketingu, Zelný trh 6, 659 37 Brno
tel.: 533 435 267
e-mail: acefelin@mzm.cz