Den otevřených dveří a projekce filmu Ponor

08. 11. 2022 15:00 to 20:30

Jsme tu pro vás i jindy, ale tento den na vás budeme speciálně připraveni. Stavte se! Od 15 do 19 h můžete využít prostoru ke konzultacím o možnostech dobrovolnictví v Brně, Jihomoravském kraji, Evropě i ve světě. Od 19 h vás zveme na projekci s následnou diskusí. Promítáme film PONOR o otužování a lidské duši. 

**

Den otevřených dveří Regionálního dobrovolnického centra Jihomoravského kraje  listopad 2022

8. 11. 2022 / 15 - 20:30 h
  • od 15 h konzultace k možnostem dobrovolnictví v Brně, Jihomoravském kraji, Evropě i dál ve světě
  • od 19 h projekce filmu Ponor (Austrálie, 2020, 65 min.) s následnou diskusí 

Otužování působí blahodárně nejen na tělo, ale i na duši. Své o tom ví nizozemská potápěčka Kiki, které ponor do studených vod přinesl vysvobození z traumat minulosti a ukázal cestu k vědomějšímu prožívání.

 

Pomalý nádech a výdech. Voda na Islandu je křišťálově průzračná a její teplota se pohybuje kolem dvou stupňů. Na ledové kře sedí žena v plavkách a pozvolna si obléká ploutve, potápěčské brýle a šnorchl. Kiki je profesionální potápěčka a v hlubokých ledových vodách posunuje limity své výdrže za hranice lidského chápání. Její kondice je výsledkem několikaletého pozvolného tréninku, který ji naučil, jak mít ráda sebe a své tělo. Snímek v impozantních záběrech zkoumá hlubiny lidského nitra na pozadí světa skrývajícího se pod vodní hladinou.

 

 

Film je promítán v rámci platformy Promítej i ty!, díky které můžete zdarma a legálně promítat kvalitní dokumentární filmy menšímu i širokému publiku. Za Promítej i ty! stojí festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech na světě. 

Den otevřených dveří je součástí programu Regionálního dobrovolnického centra Jihomoravského kraje podpořeného MV ČR. 

Projekci uvádíme v rámci projektu realizovaného za finanční podpory statutárního města Brna.

Online marketingová a reklamní agentura Praha- KREJTA digital