KAM V BRNĚ ZA DOBROVOLNICTVÍM S HOST HOME START ČR

Rozhodli jsme se Vám domů přinášet skrz videa nejnovější informace z brněnských neziskovek. Pusťte si první video, které jsme připravili společně s Host Home-Start ČR.
Co organizace dělá, komu pomáhá a jak se změnila jejich práce v této době? Co řeší jejich klienti a klientky a čím a jak se můžete zapojit právě teď i vy? 
Vše se dozvíte ve videu :) Napište nám pod video nebo na FB, jak se Vám video líbí.

Organizace vznikla v roce 2003 v Praze. Postupně se v roce 2007 rozšířila do Brna a Liberce, v roce 2013 do Ostravy a v roce 2015 do Hradce Králové.

Organizace je součástí členské asociace Home-Start Worldwide. HoSt Home-Start ČR je akreditovaným členem asociace (splňuje na nejvyšší úrovni principy a standardy kvality dle mezinárodních kritérií Home-Startu Worldwide).

Host Home Start pomáhá dětem a jejich rodičům, kteří pocházejí ze sociálně znevýhodněného prostředí a nedovedou sami vytvořit harmonické a podnětné zázemí pro své děti. Obecně je cílem snaha o vytvoření bezpečného a zdravého místa pro děti v rodině a podporu její celistvosti. Pracujeme s malými dětmi a jejich rodiči, kteří řeší mnoho závažných problémů, od výchovy a péče o dítě, přes tíživou bytovou situaci, závažné zadlužení, až po domácí násilí, závislosti apod. Většina našich rodičů nezažila funkční rodinný model a nemá představu, jak by měla taková rodina vypadat, jak vychovávat své děti.