LuckyCats – opravdu šťastné kočky

LuckyCats je malý rodinný azyl pro kočky, který najdete v Ostopovicích u Brna. Jen půl hodiny hromadnou dopravou z brněnského Hlavního nádraží vás dělí od jedné z nejroztomilejších dobrovolnických příležitostí! Pojďte s námi nahlédnout jak to v LuckyCats vypadá a chodí.

 

První věc co vás může překvapit je, že útulek se nachází v přízemí bytového domu. Zvenku ani nepoznáte, že zde má přechodný domov více než třicet koček. Kočky zde mají k dispozici celý byt s malou zahradou a celé prostředí působí útulně a domácky. Hlavním cílem azylu je najít každé opuštěné kočce nový domov, ale to někdy chvíli trvá a tak jim LuckyCats po tu dobu poskytuje bezpečné zázemí, kvalitní stravu i veterinární péči.

Celý azyl je provozován dobrovolnicky a může fungovat jen díky finančním příspěvkům podporovatelů. Aktuálně není podporován městem ani státem. Vedoucí azylu Lucka Pokorová říká: „Provozování azylu dělám ve svém volném čase a mám i své civilní zaměstnání. Někdy je obtížné najít na všechno čas a proto vítám pomoc dobrovolníků a to klidně jen na mazlení, protože to naše kočky opravdu potřebují. Pokud je někdo milovník koček a má trochu času každý týden, tak sem může přijít i relaxovat, pustit si třeba film a u toho hladit kočky. Pro mazlící dobrovolníky máme dokonce i wifi a pohodlný gauč :).“ Dobrovolníci se mohou zapojit i do prací spojených s chodem útulku a vypomoci třeba s úklidem nebo propagací na internetu. Možností je více od správy webu a sociálních sítí přes grafiku až po účetnictví. „Každá pomoc se počítá. Zejména mě potěší když se podaří navázat dlouhodobější spolupráci a díky tomu lepší podmínky a větší pohodu pro naše kočky“ dodává Lucie.

Více o azylu najdete na www.luckycats.cz nebo na Facebookových stránkách či Instagramu.