OPEN-ER – Otvírák sezóny je zpět!

14. 11. 2022 18:00 to 22:30

Zahajujeme další dobrovolnickou sezónu, buďte u toho! Koncerty, fotoreportáž, tombola, fotokoutek a jarmark neziskovek, ve kterém vám organizace představí pestrou nabídku dobrovolnických aktivit. Nenechte si ujít skvělé lidi, hudbu i atmosféru v prostorách Café Práh ve Vaňkovce. Přijďte se bavit a otevřít dveře k dobrovolnictví!

 

OPEN-ER je po covidové pauze zpět! Do kalendáře si zapište datum 14. listopadu od 18:00. Počasí řešit nemusíte, sejdeme se příjemných prostorách Café Práh. Vchod najdete ze zadní strany Vaňkovky (naproti Vlněně). Vstupné je dobrovolné. 

Celou akci zahajuje Jarmark neziskovek, na kterém můžete načerpat inspiraci na nové volnočasové, kulturní i dobrovolnické příležitosti. Po celou akci pro vás máme připravený také doprovodný program. Např. výstavu fotografií Zkušenosti dobrovolníků v zahraničí.

Program akce (18:00 – 22:00): 

18:00 –  Začátek akce (Jarmark a doprovodný program)

18:30 – TOM OAKLAND

Tento britsko-moravský voříšek a písničkář, uličník a zpěvák kapel Ukulele orchestra jako Brno a Dead-End Co. se věnuje převážně sólové tvorbě, cestování, pouličnímu hraní a psaní písní a poezie, přičemž čerpá ze svých britských i českých kořenů. Na svých koncertech překračuje hranice folku a country a často se potuluje žánry na pomezí soulu, rocku a popu.

19:30 – MOSSKIN

Kapela hrající folk jazz. Jejich hudba je ovlivněná nejen swingem a flamencem, ale také zakotvená v tradici folkového písničkářství. Frontman kapely Chris Coleman zpívá a hraje na kytaru a basu; Tereza Rajnochová zpívá a hraje na ukulele, cajón a další perkusní nástroje.

20:20 – TOMBOLA

21:00 – VOJTAANO

Pod tímto pseudonymem vystupuje Vojtěch Záveský, divadelní a televizní herec a stand-up komik známý z pořadu Na stojáka, ale také rapující vypravěč, hudební skladatel a písničkář, který vydal debutové album The Beast Of Vojtaano kombinující folkovou a hiphopovou polohu, obě však s pořádnou dávkou humoru. Jako Vojtaano na sebe výrazně upozornil v roce 2016 dvěma skladbami. Šlo o píseň Lavina (seriál Vyšehrad) a Budulínek vs. Galantní Jelen, mezi jeho známější písně patří také Derby Song, ve které s hercem Jakubem Štáfkem glosuje největší pražské fotbalové derby. Mezi jeho nejnovější písně patří song Nikdo s Jitkou Zeman k snímku Vyšehrad: Fylm. 

Akce se koná v rámci projektu realizovaného za finanční podpory statutárního města Brna.