Pozvánka na seminář DOBROVOLNICKÝ MANAGEMENT

20. 09. 2022 09:00 to 21. 09. 2022 14:00

Motivace, metody udržení a nehierarchické řízení - to budou tři ústřední témata semináře konaného 20-21. 9. v Brně. Zveme všechny kdo se věnují vedení dobrovolnických a mládežnických skupin, koordinátorství dobrovolnictva, aktivní dobrovolníky/ice. Program nabízíme zdarma vč. dopravy ze Žiliny a Uherského Brodu. Uzávěrka přihlášek je 12. 9.

 

 

DOBROVOLNICKÝ MANAGEMENT: motivace a nehierarchické řízení 

20 - 21. září 2022, Brno

cílová skupina: koordinátorky/ři dobrovolnic/íků v NNO, školách, neformálních skupinách; vedoucí dobrovolnických a mládežnických organizací; aktivní dobrovolnice/dobrovolníci

 

PROGRAM: 

1. den

místo konání: Diecézní charita Brno, třída Kpt. Jaroše 9, Brno (2. patro)

09:00      příjezd, registrace 

09:15      představení Regionální dobrovolnického centra Jihomoravského kraje 

09:45       pauza

10:00       interaktivní představení zúčastněných a jejich aktivit, prostor pro výměnu zkušeností aneb "dobrovolnická svačina" - setkání je inspirované oblíbenými "pracovními snídaněmi" koordinátorů/ek dobrovolníků/ic z neziskových organizací v Jihomoravském kraji.

Žárovka, žárovka, symbol, nápad, počítačové monitory, text, řádek, logo,  kruh, počítačové monitory png | PNGEggDopolední části se můžete zúčastnit, a využít prostoru pro síťování, i když pro účast na celém semináři nenajdete kapacitu. 

12:00       oběd 

13:00       NEHIERARCHICKÉ ŘÍZENÍ

  • představení metody řízení organizací využitelné i pro práci v týmu dobrovolnic a dobrovolníků
  • interaktivní workshop povede Petra Fruhbauerová - spolupracovnice neziskové organizace NaZemi pracující v nehierarchické struktuře 
  • 14:30 pauza, zakončení v 16 - 16.15 h

17:00       neformální kulturní program: "Zveme vás do centra"

Návštěva prostor našeho dobrovolnického centra spojená s projekcí filmu Život začíná po stovce zajištěn z projektu Promítej i ty!, který zpřístupňuje filmy promítáné v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.      

18:30       večeře 

(čas na ubytování k upřesnění přímo na semináři)

 

2. den

místo konání: Diecézní charita Brno, třída Kpt. Jaroše 9, Brno (2. patro)

09:00      zahájení

09:30       ZÍSKÁVÁNÍ A UDRŽENÍ DOBROVOLNIC A DOBROVOLNÍKŮ. MOTIVACE.

  • workshop povede Kateřina Petrášová z Regionálního dobrovolnického centra Jihomoravského kraje (s přispěním kolegů a kolegyň z neziskových organizací aktivně spolupracujících s dobrovolnickou sítí)

12:30       oběd

13:30       ukončení, zpětná vazba, rozloučení

 

Přihlašovací formulář  zde.

Přihlašovat se je možné do pondělí 12. 9. 2022.

 

Přihlášení mohou využít dopravu, ubytování a stravu zdarma. Dopravu organizujeme směrem od našich spolupracujících organizací - tedy ze Žiliny a Uherského Brodu.

 

Spolupořadatelem semináře je Rozvojová agentúra Žilinského samosprávneho kraja - sekcia pre mládež. Spolupracujeme též s Charitou Uherský Brod.

Seminář je součástí partnerského projektu Dobrovolnictví nezná hranic, který je podpořen finančním příspěvkem z Fondu malých projektů Interreg V-A, Slovenská republika - Česká republika.

 

Projekt vyvrcholí 30. září konferencí o dobrovolnictví v Žilině, na kterou vás už předem zveme. 

Klíčovými hesly programy jsou dobrovolnictví - mladí lidé - škola: brzy zveřejníme podrobnosti, ale do diářů si můžete zanést už nyní. Zvláštní doprava z/do Brna (a Uherského Brodu) bude zajištěna.

 

Pozvánka na seminář v Brně je ke stažení v pdf zde: