PŘÍBĚHY DOBROVOLNÍKŮ - ŠTĚPÁNKA

"Pomáhej tam, kde ti to dává smysl."

Mé dosavadní zkušenosti s dobrovolnictvím byly vždy velmi pozitivní. Na všech akcích jsem poznala řadu nových lidí a velmi jsem si je užila. V dobrovolnictví proto vidím nejen pomoc ostatním, ale také zábavu a zkušenosti. Moje motto zní: Pokud máš chuť a čas, tak pomáhej tam, kde ti to dává smysl. Odměnou ti bude zejména dobrý pocit ze sebe samého, což je kolikrát lepší než odměna peněžní.


Moje první zkušenost s dobrovolnictvím byla na festivalu Pohoda, kde jsem byla s kamarádkou. Náplní práce byla organizace aut na parkovišti a odměnou nám byl lístek na festival. O pár roků později jsem byla dobrovolnicí na multižánrovém fertivalu Luhovaný Vincent, kde jsem měla na starosti akreditaci návštěvníků. I zde mi byl odměnou vstup na akci. 
Ve třetím ročníku bakalářského studia se začal měnit můj pohled na svět. Můj zájem upoutalo zero waste a minimalismus. Postupně jsem si však uvědomovala, že pouhé omezování odpadu Zemi nezachrání. V té době jsem se shodou okolností přestěhovala na ulici Pekařská, hned vedle vchodu do nadačního obchodu Veronica. Protože jsem byla zvědavá, zjistila jsem si co Nadace Veronica dělá a hned mi padla do oka. Poprvé jsem u nadace Veronica dobrovolničila na akci „Konec doby plastové?“, kde jsem pomáhala při módní přehlídce upcyclingového oblečení. Od té doby pomáhám na různých akcích nadace, například letos v létě jsem si zamilovala Brňany velmi oblíbený Kytkoblešák a Burzu krojů z Podluží.