S Evropským sborem solidarity do Tuniska!

Zajímá tě možnost dobrovolnictví v Tunisku? Chceš pomoct místní komunitě a sám si rozšířit své obzory a znalosti? Hledáme dobrovolníky, kteří by chtěli vyjet v rámci ESC (European Solidarity Corps) do tuniského Sousse.

 

Dobrovolnictví může být dlouhodobě (2 – 12 měsíců), ale i krátkodobé (14 – 59 dnů pro dobrovolníky s omezenými příležitostmi jakými jsou například ekonomické, kulturní nebo sociální obtíže).Začátek dobrovolnictví může být hned po domluvě nezbytných formalit (cca 2 týdny) – záleží je na tobě!

Nenech si ujít tuto skvělou příležitost, která ti změní pohled na svět a i tvůj život. Nabízí jedinečnou příležitost seznámit se s místní společnosti a učit se tak od lidí z odlišného kulturního a jazykového prostředí. Co vám ESC přinese?

  • nové dovednosti
  • nové přátele
  • samostatnost
  • přispět ke změně v rámci tuniské komunity

Kde, kde, kdo

Kdy? Kdykoliv během roku 2022, na 2 – 12 měsíců (pro osoby s omezenými příležitostmi na 2 týdny – měsíce).

Kde? Sousse, Tunisko

Profil účastníka: Věk 18 – 30 let. Aktivní angličtina podmínkou.

 

Aktivity dobrovolníků

Ve společnosti ASED věříme ve všestrannost, takže vaše aktivity nebudou omezovat na jednu oblast. Vaše služba zde bude zahrnovat širokou škálu úkolů, včetně:

  • výuka angličtiny v mateřské škole
  • práce s dětmi v sirotčinci
  • pomoc na květinové zahradě (přesazování, zahradničení, zalévání)
  • diskusní kluby s tuniskou mládeží
  • další doplňkové aktivity, jako je úklid pláže, sběr oliv, setkání v kulturním centru, malování nástěnných maleb a sportovními aktivitami, jako je hraní volejbalu nebo například meditační semináře.
  • OSOBNÍ PROJEKTY – Kromě svých obvyklých činností jste můžete navrhnout vlastní nápady a projekty, které byste chtěli během svého pobytu rozvíjet. ASED vám rád pomůže při realizaci vašich osobních projektů.

 

Ubytování, kapesné, cesta

Budete bydlet společně s dalšími dobrovolníky v apartmánu v Tantaně, Chott Meriem. Je to turistická oblast s restauracemi, kavárnami a obchody. Apartmán se nachází v blízkosti moře, přibližně 5 minut chůze. Skládá se ze 3 ložnic, obývacího pokoje s kuchyňským koutem, koupelny a obrovskou terasou.

Všichni dobrovolníci dostávají od hostitelské organizace měsíčně peníze a mohou je utratit podle svého uvážení. Jsou to 200 dinárů na jídlo a 40 dinárů na dopravu na aktivity v Akoudě, Kala Sghira, Sousse Center, Kantaoui. Dostanou také kapesné – přibližně 90 EUR měsíčně (částka se mírně liší dle země původu dobrovolníka).

Cestovné i náklady na ubytování a stravu jsou plně hrazeny z grantu programu Erasmus+.

Přihlaš se ještě dnes!

Pokud tě nabídka zaujala, podívej se na infopack.

 

A rovnou se přihlaš přes tento formulář. Nabídka není časově omezena, ale kdo se první ozve, ten jede!

 


 

ASED, vaše hostitelská organizace, je nevládní organizace se sídlem v Sousse, jejímž cílem je posílit postavení tuniské mládeže prostřednictvím budování sociální soudržnosti, podpory kulturní výměny a neformálního vzdělávání. ASED je dlouholetým účastníkem iniciativy Erasmus+ a veteránem Evropského sboru solidarity. V průběhu let ASED hostila nespočet dobrovolníků, kterým poskytla jedinečnou příležitost poznat tuniskou kulturu. Jako partnerská organizace ASED také vyslala řadu tuniských mladých lidí do zahraničí na projekty Erasmus+, jako jsou Výměny mládeže a ESC (dříve známé jako Evropská dobrovolná služba – EVS).