Tibet jako Noemova archa

Víte, že jeden Tibet najdete 30 km od Brna? Ale nenajdete zde dechberoucí hory ani buddhistické chrámy, ale útulek pro téměř 150 opuštěných či týraných zvířat. Vítáme Útulek Tibet v dobrovolnické síti Regionálního dobrovolnického centra JmK DC67!

 

Prostor dvorku a zahrady u rodinného domu v Bučovicích je neuvěřitelně účelně využit pro soužití jedné rodiny s mnoha druhy zvířat. Najdete zde profesionální zázemí pro ošetřovny, pokojíčky a výběhy pro domácí i venkovní kočky, ale také zázemí pro hospodářská zvířata. Kromě koček a psů poskytuje Tibet domov i králíkům, slepicím, prasátkům, ovcím, kravám nebo třeba i želvám. Všechna zvířata jsou opečována s obrovskou láskou a neuvěřitelnou energií domácích a za pomoci skvělých dobrovolnic.

V Tibetu aktuálně hledají dobrovolníky na pravidelné víkendové návštěvy, kdy je třeba především pomoci s úklidem. Vaši přítomnost ocení nejen Alžběta s Markem, které potěší každá pomocná ruka, ale také všechny zvířata, která jsou vděčná za každou péči či pohlazení. Je třeba neštítit se i špinavější práce, protože pomoc v útulku není jen o procházkách s opuštěnými pejsky.

Pokud byste chtěli pomoci útulku jinak než prací, tak lze přispět na transparentní účet nebo pomoci materiálně a to například starou matrací, dekami nebo krmivem pro zvířata.