TIME TO MOVE! Do zahraničí na projekt, na stáž nebo za prací

25. 10. 2022 13:00

Rád bys vyrazil do zahraničí, ale nevíš úplně jak na to? Zajímá tě, jaké možnosti máš jako student a rád bys načerpal inspiraci od studentů, kteří už na stáži byli? Pokud byla alespoň jedna z tvých odpodvědí ano, pak si tutu akci rozhodně nenech ujít!

 

Doraz 25. října do ATRIA na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity od 13:00  a poslechni si přednášky, které tě namotivují vyrazit do světa!  

Těšit se můžete na přednášky o tom, jak fungují výměny mládeže či dlouhodobější projekty v zahraničí nebo jak probíhá Schuman, stáž v Evropském parlamentu. Budou zde jak lidé z praxe, tak také studenti a absolventi, kteří už výjezd do zahraničí zažili. Dozvíš se vše potřebné o Erasmu+, a pokud tě láka cesta mimo EU, budou zde např. přednášky o studijním pobytu nebo stáži na velvyslanectví v Jižní Koreji.

Nás tam také potkáš – společně s Evropským centrem mládeže Břeclav představíme aktuální (nejen) zahraniční projekty, které máme pro sudenty nyní otevřeny. 

Potkáš zde také zástupce z EURESu, kteří ti poradí jaké kroky podniknout, pokud bys chtěl v zahraničí přímo pracovat. A také pracovníky z Oddělení zahraničních vztahů FSS MUNI, kteří ti vysvětlí, jak si vše vyřídit přímo na fakultě! Obrátit se můžeš také na karierní centrum MUNI, které ti také poskytne důležité informace. Nebudou zde chybět ani kolegové z EU Careers a Europe Direct Brno, kteří společně s Eurocentrem poskytnou bližší informace o možnostech stáží přímo v institucích EU.

Akci pořádá Eurocentrum Brno ve spolupráci s Fakultou sociálních studií MUNI a informační sítí pro mladé EURODESK. 

 

Pokud jsi na mobilu, nebo si plakát chceš stáhnout, využij ikonku pod tímto textem.