Zateplíme Vesnu! - worskop a brigáda svépomocného zateplování

Ženský vzdělávací spolek VESNA (pomáhající samoživitelkám i příchozím rodinám z Ukrajiny) se s podporou několika ekologických organizací chystá do praktické akce, která má snížit nákladu spolku na energie. Zapojit se můžete i vy! 6. a 7. 12., klidně jen na chvilku - pomůžete a naučíte se, jak si vylepšit rozpočet za energie i doma.

***
Co můžeme udělat s nehoráznou energetickou krizí? Zateplovat!
Tentokrát společně zateplíme budovu, kde sídlí Vesna, ženský vzdělávací spolek, který pomáhá například samoživitelkám nebo rodinám na útěku před válkou.

Jak to bude probíhat?
Akce bude probíhat v úterý 6. 12.  od 12 do 20 a ve středu 7. 12. od 9 do 20 na Údolní 10 - můžeš přijít na jakoukoliv její část, klidně třeba na hodinu.

  • Společně si ukážeme, jak se izolují stará okna. Nemusíš mít žádnou předchozí zkušenost. Práce to není náročná a bude potřeba pomáhat například vytáhnout okna z pantů, frézovat je, dávat do nich těsnění, vracet je zpátky do rámů a tak podobně. Práci si rozdělíme podle toho, kdo se bude na co cítit a co se bude chtít naučit.
  • Workshop a brigádu pořádáme v rámci kampaně Energie lidem! Workshop je úvodem do kampaně proti energetické chudobě a za čistou a dostupnou energii pro všechny - www.energielidem.cz.

Díky Limity jsme my, Re-set: platforma pro sociálně-ekologickou transformaci a Hnutí DUHA - Přátelé Země Česká republika za organizaci a produkci a Nadace Veronica za podporu!

S sebou:

  • Především dobrou náladu.
  • Teplé pracovní oblečení, které můžete lehce zašpinit a pevnou obuv.
  • Pokud máte, kapesní nůž.
  • Pití a něco k zakousnutí.

Kontakt na místě: Veronika, 736233326