Dárcovské dražby

Vašek Kolář

Vašek Kolář je jedenáctinásobný mistr světa v biketrialu. 

Dlouhodobě je naším nejúspěšnějším jezdcem v biketrialu a UCI Trialu. Tomuto sportu se věnuje od svých šesti let a dnes, ve svých osmadvaceti letech, patří mezi nejlepší jezdce světa.

Kromě závodění a reprezentace České republiky jezdí také na street trial a enduro kole, do jízdy přidává různé freestylové triky a natáčí videa na youtube. Věnuje se také svým Bike Shows, s kterými objíždí různé akce a je držitelem několika českých, ale i světových rekordů na kole.

Pro Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje Vašek draží reprezentační dres, ve kterém vyhrál mistrovství světa série závodů – Španělsko–Francie–Japonsko–ČR.

Více o Vaškovi se dozvíte na https://www.vasekkolar.com, sledovat ho můžete na IG @vasekkolar, FB https://www.facebook.com/vasha.kolar a YouTube profilu Vašek Kolář.

Kateřina Tučková

Kateřina Tučková je česká spisovatelka, dramatička, publicistka, historička umění a kurátorka výstav.

Z jejích knih patří mezi nejznámější Vyhnání Gerty Schnirch (2009), Žítkovské bohyně (2012) a Fabrika – příběh textilních baronů z moravského Manchesterubn (2014). 

Je nositelkou cen Magnesia Litera, Ceny Josefa Škvoreckého a Český bestseller, v roce 2017 jí byla Ústavem pro studium totalitních režimů udělena cena za svobodu, demokracii a lidská práva. V zahraničí byla oceněna literární cenou Premio Libro d'Europa udělovanou festivalem v italském Salernu.

Pro Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje draží své knihy, které potěší celou rodinu: Hrdinky – příběhy významných českých žen, divadelní hru Vitka, audioknihu Vyhnání Gerty Schnirch a knihu Žítkovské bohyně. Jako bonus přidává Kateřina Kopanickou švestku – lahev domácí slivovice.

Kateřina Tučková žije a působí v Praze i v Brně. Bližší informace o autorce naleznete na https://www.katerina-tuckova.cz a na Facebooku https://www.facebook.com/katerina.tuckova.