Dárcovské dražby

Lucie Šafářová

Jedna z nejlepších českých tenistek, Lucie Šafářová, ukončila svou profesionální kariéru v roce 2019.

Během ní vyhrála na Grand Slamech pět deblových trofejí. Z Letních olympijských her v Riu de Janeiru, kde hrála po boku Strýcové, si odvezla bronz.  V srpnu 2017 se na šest týdnů stala světovou jedničkou ve čtyřhře, s českým týmem také pětkrát bodovala ve Fed Cupu. Kariéru ukončila květnovou čtyřhrou na French Open 2019.

Dnes je především nadšenou maminkou roční holčičky. Sledovat ji můžete na Instagramu pod přezdívkou @lucie.safarova a na Facebooku.

Lucie nám věnovala své podepsané tričko, ve kterém bojovala na OH v Rio de Janeiru a ve Fed Cupu, dražit ho bude na svém Instagramu. 

Draci Brno

Draci Brno vznikli v roce 1972 původně jako softballový klub, v roce 1982 se změnilo zaměření oddílu na baseball, který je olympijským sportem.

Družstvo Draků Brno hraje od roku 1993 extraligu a s loňským titulem mají na kontě 22 titulů v české baseballové extralize. Od roku 2007 je jejich domovským stadionem Městský baseballový stadion v Brně - Komárově.

Do dražby se Draci zapojí s podepsaným dresem a baseballovou čepicí svého předního hráče Radima Chrousta. Dražit můžeze na Facebooku Draci Brno, víc informací o klubu získáte na stránkách draci.baseball.cz a sledovat je můžete také na Instagramu.

Ondřej Bank

Ondřej Bank je jeden z nejúspěšnějších českých závodníků, někdejší česká lyžařská jednička. Účastník čtyř zimních olympiád, dlouhé roky držel krok s absolutní špičkou. 

Dříve byl úspěšný především ve slalomu a v obřím slalomu, později se začal prosazovat i ve sjezdových disciplínách. Jeho nejlepším výsledkem je třetí místo v superkombinaci ve Světovém poháru v Beaver Creeku a třetí místo ve stejné disciplíně v Kitzbuhelu.

V roce 2016 se zúčastnil taneční soutěže Star Dance, kde se umístil na druhém místě. Jako trenér pomohl Ester Ledecké v roce 2018 k senzačnímu zlatu v superobřím slalomu na olympiádě v Koreji a prvenství ve sjezdu ve Světovém poháru v Lake Louise v roce 2019.

V roce 2011 založil značku Vagus, která se specializuje na výrobu a prodej kevlarových helem, lyžařských brýlí a dalších doplňků. Nyní se věnuje jejímu vedení a rozvoji.

Dražit se bude lyžařská kombinéza Ondry a startovní číslo od Ilky Stuhec – slovinské reprezentantky (MS 2019 Are – zlatá medaile).

Ondru Banka můžete sledovat na Facebooku nebo na Instagramu pod přezdívkou @generalnivagus.

Lukáš Hejlík

Lukáš Hejlík je český divadelní a filmový herec, autor projektu scénického čtení LiStOVáNí.

Je také milovníkem dobrého jídla a pití, rád objíždí české luhy a moravské háje a každý den přináší na Facebooku jeden tip na místo, kde se lidé mohou dobře najíst, napít, dát si skvělou kávu nebo něco sladkého.

Je tvůrcem Gastromapy Lukáše Hejlíka, ze které později vznikla aplikace a v roce 2019 také kniha 365 – Gastromapa Lukáše Hejlíka, přinášející 365 gastro tipů, které v Česku stojí za návštěvu.

Pro Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje Lukáš draží knihu 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka. Navíc k ní přidá dvacetiminutový on-line hovor, takže vám třeba prozradí i další tipy. Dražbu můžete sledovat na jeho Instagramu.

Více o gastromapě se dozvíte na https://gastromapa.hejlik.cz, aktuální dění můžete sledovat na FB Gastromapa Lukáše Hejlíka nebo na IG @lukashejlik.

Petr Švancara

Bývalý profesionální fotbalový útočník Petr Švancara, známý svým specifickým herním stylem, strávil velkou část kariéry ve Zbrojovce Brno. V české nejvyšší soutěži odehrál přes tři stovky zápasů, v nichž vstřelil téměř šedesát branek.

V roce 2015 se zasadil o obnovu zpustlého brněnského stadionu za Lužánkami, kde také odehrál exhibiční zápas jako rozloučení se svojí fotbalovou kariérou. Zúčastnilo se ho přes třicet tisíc diváků.

Ve stejném roce také vyšla biografická kniha o jeho životě i fotbalové kariéře s názvem Mercedes – projížďka životem fotbalového baviče. Aktuálně pořádá již desátým rokem kempy pro mladé fotbalisty v Rosicích.

Petr Švancara do dražby věnoval svůj fotbalový dres s číslem 9, který můžete vydražit na jeho instagramovém profilu.

Jiří Havel

Jiří Havel je obdivuhodný člověk nezdolného ducha. V mládí se věnoval  závodně sjezdovému lyžování a  horolezectví, později cyklistice a kanoistice na divoké vodě. Po vážném poškození pravé dolní končetiny přesedlal na seakayak.

Kromě Tater, Alp a Kavkazu navštěvoval cíleně sever, lezl po horách a splouval řeky v Norsku, v severní Kanadě, na Aljašce, na Špicberkách, na Islandu či v Grónsku. Z Čukotky se dvakrát pokusil na kajaku o přeplutí Beringovy úžiny na Aljašku.

Je autorem knih Islanská setkání, Grónska setkání, Relativně veselé příběh, Ruská setkání a Příběhy půlnočního slunce.

Do dražby věnoval Jirka Havel své knihy Grónská setkání, Příběhy půlnočního slunce a pádlo, které bylo jeho věrným společníkem na dobrodružných výpravách. Dražbu můžete sledovat na Facebooku.

Radek Jaroš

Radek Jaroš je český profesionální horolezec, který se specializuje především na expedice v malém počtu členů. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a bez pomoci výškových nosičů.

V roce 2014 Radek získal po výstupu na čtrnáctou osmitisícovku tzv. Korunu Himaláje, která se uděluje těm, kdo stanou na všech čtrnácti nejvyšších vrcholech naší planety. Jako první Čech a patnáctý člověk na světě se tak zapsal do síně slávy českého i světového horolezectví.

V roce 2019 vystoupil na nejvyšší vrchol Afrického kontinentu Kilimanjaro a dokončil tak tzv. Korunu světa, jejímž cílem je stanout na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů světa.

Do dražby Radek daroval bundu a brýle, se kterými vylezl na druhou nejvyšší horu světa, K2.

Předměty se budou dražit na instagramovém profilu Radka Jaroše, jeho cestu však můžete sledovat také na www.radekjaros.cz nebo na Facebooku.

Vašek Kolář

Vašek Kolář je jedenáctinásobný mistr světa v biketrialu. 

Dlouhodobě je naším nejúspěšnějším jezdcem v biketrialu a UCI Trialu. Tomuto sportu se věnuje od svých šesti let a dnes, ve svých osmadvaceti letech, patří mezi nejlepší jezdce světa.

Kromě závodění a reprezentace České republiky jezdí také na street trial a enduro kole, do jízdy přidává různé freestylové triky a natáčí videa na youtube. Věnuje se také svým Bike Shows, s kterými objíždí různé akce a je držitelem několika českých, ale i světových rekordů na kole.

Pro Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje Vašek dražil reprezentační dres, ve kterém vyhrál mistrovství světa série závodů – Španělsko–Francie–Japonsko–ČR.

Více o Vaškovi se dozvíte na www.vasekkolar.com, sledovat ho můžete také na InstagramuFacebooku a YouTube profilu.

Kateřina Tučková

Kateřina Tučková je česká spisovatelka, dramatička, publicistka, historička umění a kurátorka výstav.

Z jejích knih patří mezi nejznámější Vyhnání Gerty Schnirch (2009), Žítkovské bohyně (2012) a Fabrika – příběh textilních baronů z moravského Manchesteru (2014). 

Je nositelkou cen Magnesia Litera, Ceny Josefa Škvoreckého a Český bestseller, v roce 2017 jí byla Ústavem pro studium totalitních režimů udělena cena za svobodu, demokracii a lidská práva. V zahraničí byla oceněna literární cenou Premio Libro d'Europa udělovanou festivalem v italském Salernu.

Do dražby darovala balíček knih pro celou rodinu: Hrdinky – příběhy významných českých žen, divadelní hru Vitka, audioknihu Vyhnání Gerty Schnirch a knihu Žítkovské bohyně. Jako bonus přidala také Kopanickou švestku – lahev domácí slivovice.

Kateřina Tučková žije a působí v Praze i v Brně. Bližší informace o autorce naleznete na www.katerina-tuckova.cz a na Facebooku.