O nás

Od 1. 5. 2020 jsme Regionálním dobrovolnickým centrem Jihomoravského kraje, provozované Plánem B. Regionální dobrovolnická centra vznikla napříč celou republikou, celkem v deseti krajích pod záštitou Ministerstva vnitra. 
Plán B, z.s. provozuje Dobrovolnické centrum 67.

Dobrovolnické centrum 67 poskytuje mladým lidem ve věku od 15 do 30 let informace o možnostech dobrovolnictví v Brně, ČR i ve světě, zapojujeme také dobrovolníky seniory a seniorky. Hlavní snahou centra je propojit zájemce o dobrovolnickou práci a organizace, které dobrovolníky shánějí. Náš prostor dále nabízí mladým lidem zázemí pro rozvíjení vlastních nápadů, poradenství při hledání zdrojů pro realizaci jejich projektů, možnost najít „parťáky“ pro své aktivity. Najdete zde také přehled volnočasových aktivit a zajímavých akcí v Brně a jeho okolí. Centrum nabízí i zajímavý večerní program, na kterém se můžete se svými dobrovolnickými zkušenostmi či s úspěšným projektem objevit i vy.

Jsme regionálním partnerem sítě Eurodesk, která umožňuje mladým lidem a pracovníkům s mládeží snadný a rychlý přístup k evropským informacím (také na stránce Europa.eu). 

Otevřeno každé úterý 10:00 - 12:00, ve středu a čtvrtek 13:00 - 17:00.

 

ZASTAVTE SE

  Kateřina Petrášová
   Ředitelka Plán B, z. s.
   konzultace@dc67.cz
   tel.: 774 628 627

Plán B, o.s. jsme v roce 2001 založili s podobně smýšlejícími kolegyněmi a kolegy,  původně pro podporu mladých lidi, kteří byli víc na ulici než doma. Téma dobrovolnictví přišlo záhy. V Brně mi chybělo místo, kde by šlo zjistit, kdo dobrovolníky potřebuje a co se nabízí a jak na to. Třeba i v zahraničí. Osobní zkušenost mi ukázala, že dobrovolnictví je ve všech ohledech skvělé.  Začínala jsem v rámci Ekolycea – environmentální školy za školou a v Hnutí Duha, dobrovolničila jsem po válce v Kosovu a Albánii, rok jsem strávila v Kanadě a na Aljašce a vyzkoušela jsem, jak výborné je spojení cestování a WWOOF.

V roce 2011 jsme vybudovali nové Dobrovolnické centrum 67. Sen se tak stal skutečností. Kromě řízení celé organizace se nejvíce věnuji síťování organizací a vzdělávání koordinátorů dobrovolníků.

   Daniela Niebauerová
   Koordinátorka DC67
   daniela@dc67.cz
   tel.: 776 594 804

Do DC 67 jsem poprvé přišla v roce 2014 na schůzku pro dobrovolníky festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Příští rok už jsem dobrovolníky koordinovala a to až do roku 2018. Do týmu jsem se znovu vratila v únoru 2020 jako koordinátorka dobrovolnického centra. Potkat mě můžete během našich večerních programů, na konzultacích, přednáškách ve školách nebo na akcích našich spolupracujících neziskovek. 

Nejvíc mě baví, že jsem obkolopená inspirujícími lidmi, kteří se snaží udělat svět o něco lepší a to, že můžu někoho motivovat k tomu, aby se sám dobrovolníkem stal nebo vyjel do světa na zkušenou. Já osobně jsem pracovala jako dobrovolnice nejen v Čechách, ale i v zahraničí, třeba v Malajsii. Skvělé zkušenosti mám i ze zahraničních praxí z Nizozemí, Chile, Nikaragui a Kostariky.