O nás

Dobrovolnické centrum 67 poskytuje mladým lidem ve věku od 15 do 30 let informace o možnostech dobrovolnictví v Brně, ČR i ve světě, zapojujeme také dobrovolníky seniory a seniorky. Hlavní snahou centra je propojit zájemce o dobrovolnickou práci a organizace, které dobrovolníky shánějí. Náš prostor dále nabízí mladým lidem zázemí pro rozvíjení vlastních nápadů, poradenství při hledání zdrojů pro realizaci jejich projektů, možnost najít „parťáky“ pro své aktivity. Najdete zde také přehled volnočasových aktivit a zajímavých akcí v Brně a jeho okolí. Centrum nabízí i zajímavý večerní program, na kterém se můžete se svými dobrovolnickými zkušenostmi či s úspěšným projektem objevit i vy.

Jsme regionálním partnerem sítě Eurodesk, která umožňuje mladým lidem a pracovníkům s mládeží snadný a rychlý přístup k evropským informacím (také na stránce Europa.eu). 

Otevřeno každou středu a čtvrtek 15:30–18 hod.  

 

ZASTAVTE SE

  Kateřina Petrášová
   Ředitelka Plán B, z. s.
   konzultace@dc67.cz
   tel.: 774 628 627

 

Plán B, o.s. jsme v roce 2001 založili s podobně smýšlejícími kolegyněmi a kolegy,  původně pro podporu mladých lidi, kteří byli víc na ulici než doma. Téma dobrovolnictví přišlo záhy. V Brně mi chybělo místo, kde by šlo zjistit, kdo dobrovolníky potřebuje a co se nabízí a jak na to. Třeba i v zahraničí. Osobní zkušenost mi ukázala, že dobrovolnictví je ve všech ohledech skvělé.  Začínala jsem v rámci Ekolycea – environmentální školy za školou a v Hnutí Duha, dobrovolničila jsem po válce v Kosovu a Albánii, rok jsem strávila v Kanadě a na Aljašce a vyzkoušela jsem, jak výborné je spojení cestování a WWOOF.

V roce 2011 jsme vybudovali nové Dobrovolnické centrum 67. Sen se tak stal skutečností. Kromě řízení celé organizace se nejvíce věnuji síťování organizací a vzdělávání koordinátorů dobrovolníků.

   Karolina Hušáková
   Koordinátorka DC67
   karolina@dc67.cz
   tel.: 776 594 804

 

Dobrovolnické centrum 67 jsem poznala tak trochu náhodou, ale již delší dobu jsem chtěla proniknout do neziskového sektoru, tudíž rozhodování nebylo těžké. Nejprve jsem zde působila půl roku jako dobrovolnice, což mi umožnilo poznat blíže činnost centra. Oficiálně zde pracuji od března roku 2018. Potkáte se se mnou, když přijdete na náš večerní program, na workshopy, které pořádáme, na konzultaci nebo na akce našich spolupracujících neziskových organizací.

V práci mě těší, když vidím, že mají lidé zájem dělat něco navíc, že se zajímají, co se kolem nich děje, cestují a dobrovolničí v Brně nebo třeba na druhém konci světa. Jako dobrovolnice jsem vyjela dvakrát na workcampy do Francie, kde jsem pomáhala rekonstruovat starý kostel v malé vesnici u Paříže nebo prosekávat turistickou stezku v jižních Alpách.