Stáže/praxe v DC67

Jsme tu pro žáky a studenty ze středních škol, gymnázií, vyšších odborných škol i univerzit. Pomůžeme ti zprostředkovat stáže i praxe, abyste získali vědomosti a dovednosti, které si budeš moci přidat do životopisu a těžit z nich v budoucím povolání.

V minulých letech s námi spolupracovala například Mendelova univerzita, Střední zdravotnická škola v Brně na ulici Jaselská, Evangelická akademie v Brně aj. Bližší informace o spolupráci najdeš níže. 

 

Stážisti

Bára

„Stáž v Dobrovolnickém centru mi dala možnost vyzkoušet si spoustu různorodých činností. Velkou školou byla spolupráce na organizaci mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět 2016, kdy jsem si vyzkoušela jak práci v týmu, tak komunikaci a spolupráci s partnery či uvádění diváků a filmů ve vyprodaném sálukina Scala. Především jsem se ale seznámila s dlouhou řádkou lidí a zažila s nimi neočekávané situace, které mě se zpětným pohledem baví a jsem ráda, že jsem si z nich mohla odnést zkušenosti do svého nejen profesního života.“

Sylwia, Poland: “Internship here gave me possibility to do things which I have never done.”

My name is Sylwia Majewska. I am from Poland and I studied National Security in Warsaw. After my graduation I started looking for an internship abroad and on the webpage http://www.internship.muni.cz I found advertisement from Volunteer centre and it interested me. I contacted them and after few days I had a Skype interview. I applied for two months, but I liked it and I prolonged my internship for next two months.

My time in DC67 was very nice. I had interesting tasks and I learnt new things, which are useful in my future career. First of all, I learnt cooperation in international team, I improved my language, my computer/Internet and social skills.I took a part in preparing One World Festival and it was really. Thanks to working for DC67 I could get to know Brno better and visit some beautiful places during spreading flyers with our program. 

Internship here gave me possibility to do things which I have never done for example teaching English. If you consider going for internship to Volunteer Centre don't hesitate! I am sure that you will have interesting, unforgettable time here.

Yaiza, Spain: “The DC67 team was so pleasant, they let my imagination fly.”

¡Hola! My name is Yaiza and I came from Spain to Brno to volunteering in DC67 with Erasmus+ programme. I studied Journalism and Economics in Madrid and during my three months in DC67 most of my tasks were related with digital communication, social networks and events promotion. The DC67 team was so pleasant, they let my imagination fly and I made very creative contributions. In addition, I had the opportunity to teach Spanish every Tuesday and it was amazing.

In DC67, we organized monthly events, presentations and workshops and I really enjoyed the English ones (Czech is just impossible to understand!). And do you know what? I also did one presentation! I talked about Timebanking and it was awesome how interested the people were! In a few words, I acquired new useful skills and I had a great time!

Co tě čeká?

  • příprava večerních programů (přednášky a besedy s dobrovolníky a zajímavými lidmi, workshopy, výstavy a filmové projekce)
  • propagace akcí a dobrovolnických příležitostí (Facebook, web)
  • prezentace naší organizace na festivalech a jarmarcích neziskovek
  • administrativní práce, pochůzky
  • další činnosti vycházející osobních zájmů, jako např. kreativní grafické práce, fotografování na akcích apod.

A co získáš?

  • přehled o dobrovolnických projektech jak doma, tak ve světě
  • zorientuješ se v neziskovém sektoru, poznáš brněnské neziskovky, které se věnují různým tématům 
  • zážitky a zkušenosti s prací v týmu
  • zkušenost s pořádáním větších akcí
  • podporu a zpětnou vazbu 

 

Stážisty/stážistky přijímáme celoročně, přijď a domluvíme se, jak se můžeš zapojit.

Kontaktuj nás:
email: staze@dc67.cz
mob.: 776 594 804
facebook - Dobrovolnické centrum 67

 

 

Stáhněte si plakát Stáž a praxe v DC67 

 

A jaké jsou zkušenosti našich bývalých stážistů/stážistek?