Active Citizen Fund

Od 1. 4. 2020 jsme součástí programu Active Citizen Fund a díky podpoře Nadace OSF rozjíždíme náš projekt Rozvíjíme se společně. Během tohoto rok a půl dlouhého projektu budeme budovat a zlepšovat naše kapacity, zprofesionalizujeme naši práci a spolu s odborníky zapracujeme na našich mediálních a fundraisingových metodách. Díky tomu očekáváme, že nadchneme a přivedeme k dobrovolnictví další. Těšit se můžete např. na dvoudenní akci Action days, do které se zapojí dvacet neziskových organizací a spolu s námi pro vás připraví zajímavé aktivity. Věříme, že kampaň Action Days povede k zapojení jednotlivců a prohloubení vědomí o práci neziskových organizací v Jihomoravském kraji. Součástí projektu jsou i dražby, díky nim získáme částečnou finanční nezávislost . Do dražeb zapojíme individuální dárce z řad známých osobností. Nabudeme nové znalosti a zkušenosti z oblasti sociálních médií a fundraisingu, zlepšíme procesy v organizaci.

Pro více informací sledujte náš Facebook
Chcete se zapojit do projektu a vědět víc? Neváhejte nás oslovit na info@dc67.cz

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Cílem programu je dále inspirace k aktivnímu občanství a pomoc znevýhodněným skupinám. Program Active Citizens Fund vstoupil do České republiky v září roku 2019 s cílem podpořit neziskové organizace nehledě na jejich velikost a zkušenosti. V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Program je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021. Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy. Důležitým posláním programu je také spolupráce mezi Českou republikou a dárcovskými státy. Jde o spolupráci mezi českými neziskovými organizacemi a organizacemi z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Více informací o partnerech najdete:

https://www.activecitizensfund.cz/
https://www.eeagrants.cz/
https://osf.cz/
https://www.vdv.cz/
https://www.skautskyinstitut.cz/

 

Dárcovské dražby

Vašek Kolář

Vašek Kolář je jedenáctinásobný mistr světa v biketrialu. 

Dlouhodobě je naším nejúspěšnějším jezdcem v biketrialu a UCI Trialu. Tomuto sportu se věnuje od svých šesti let a dnes, ve svých osmadvaceti letech, patří mezi nejlepší jezdce světa.

Kromě závodění a reprezentace České republiky jezdí také na street trial a enduro kole, do jízdy přidává různé freestylové triky a natáčí videa na youtube. Věnuje se také svým Bike Shows, s kterými objíždí různé akce a je držitelem několika českých, ale i světových rekordů na kole.

Pro Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje Vašek draží reprezentační dres, ve kterém vyhrál mistrovství světa série závodů – Španělsko–Francie–Japonsko–ČR.

Více o Vaškovi se dozvíte na https://www.vasekkolar.com, sledovat ho můžete na IG @vasekkolar, FB https://www.facebook.com/vasha.kolar a YouTube profilu Vašek Kolář.

Kateřina Tučková

Kateřina Tučková je česká spisovatelka, dramatička, publicistka, historička umění a kurátorka výstav.

Z jejích knih patří mezi nejznámější Vyhnání Gerty Schnirch (2009), Žítkovské bohyně (2012) a Fabrika – příběh textilních baronů z moravského Manchesterubn (2014). 

Je nositelkou cen Magnesia Litera, Ceny Josefa Škvoreckého a Český bestseller, v roce 2017 jí byla Ústavem pro studium totalitních režimů udělena cena za svobodu, demokracii a lidská práva. V zahraničí byla oceněna literární cenou Premio Libro d'Europa udělovanou festivalem v italském Salernu.

Pro Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje draží své knihy, které potěší celou rodinu: Hrdinky – příběhy významných českých žen, divadelní hru Vitka, audioknihu Vyhnání Gerty Schnirch a knihu Žítkovské bohyně. Jako bonus přidává Kateřina Kopanickou švestku – lahev domácí slivovice.

Kateřina Tučková žije a působí v Praze i v Brně. Bližší informace o autorce naleznete na https://www.katerina-tuckova.cz a na Facebooku https://www.facebook.com/katerina.tuckova.