Program DC67

29. Září 2021 v 18:30

Přijďte se do Dobrovolnického centra 67 zamyslet nad tím, jak může vypadat život afgánské dívky, která se odmítne smířit se svým osudem.

14.09.2021
13. Říjen 2021 v 15:00

Zveme na setkání u kávy čaje, které bude určené pro zájemce o dobrovolnictví z řad prarodičů

 

14.09.2021

Posledním večerním programem před letními prázdninami je náš pravidelný Info Meet-up pro všechny zájemce o dobrovolnictví. Zajímá vás, jak se můžete stát dobrovolníky v Brně nebo v zahraničí? Možností je spousta, jenom si vybrat.

10.06.2021

Už jste slyšeli o festivalu Překročme řeku? Jak se dají propojit místa kolem Svitavy s lidmi a spolky? Cílem Festivalu Překročme řeku je k brněnským řekám přilákat pozornost a oživit jejich břehy v jednotlivých brněnských městských částech. Zároveň chce posílit zájem Brňanů o řeku, která Brnem protéká, a ukázat jim potenciál celého nábřeží. Přijďte se dozvědět, jak se do přípravy festivalu můžete zapojit i vy!

10.06.2021

Koncem května se s námi Petra podělila o své zážitky z letní školy v Moldavsku a Rumunsku. Petra předloni vyjela na letní školy s organizací AEGEE. Podělila se s námi o to, jaké je to strávit 14 dní poznáváním míst s lidmi z celé Evropy a naučit se přitom něco nového. Navštívila například největší vinný sklep na světě, povyprávěla nám o své návštěvě Podněstří a spoustu dalších zážitků!

10.06.2021

V květnu a červnu jsme pro vás přichystali dva workshopy "Zasaď si!". Společně jsme upravovali brněnské záhony, sázeli trvalky a okrasné traviny. Během workshopu jste se mohli dozvědět více o konceptu guerilla gardeningu a mohli jste si vyzkoušet dobrovolnictví přímo v centru Brna. 

10.06.2021

V květnu se s námi dobrovolník Jakub podělil o své zážitky z dobrovolnictví v Africe. Sdílel s námi třeba to, proč se rozhodl věci dělat trochu jinak, jaké je to pomáhat v nejchudších slumech a vesnicích, kdo je vydíral a proč je vyšetřovala náboženská policie a jak mu tato zkušenost změnila život.

10.06.2021

19. května proběhl online večerní program s názvem "Dobrovolnictví pro přírodu nebo seniory". Svoje dobrovolnické programy vám představily organizace Brontosaurus a Diakonie. Dobrovolníci Brontosaurus pomáhají přírodě, památkám a lidem už téměř 50 let. V Diakonii zase dobrovolníci navštěvují osamělé seniory.

10.06.2021

V květnu jsme pro vás připravili náš tradiční Info Meet-up pro zájemce o dobrovolnictví. Mohli jste se dozvědět, jak se stát dobrovolníky v Brně v současné kovidové době, ale i mimo ní. Mohli jste využít možnost konzultovat, co vás zajímá. Společně jsme se také vydali na výpravu s únikovou hrou, kde na vás čekalo 5 úkolů, jejichž splnění vám pomohlo dokreslit si přehled lokálních i mezinárodních dobrovolnických příležitostí.

 

10.06.2021

Úvodní květnové setkání se neslo ve festivalovém duchu. Festivaly nám byly představeny hned dva a to Meeting Brno a Ghettofest. Pořadatelé se s námi podělili o to, jaké jaké je to představovat místa, příběhy a lidi města z různých úhlů a někdy možná trochu neočekávaně a rozhodně nekonvenčně nebo jaké výzvy skýtat překlenutí festivalu do online podoby. Nakonec jsme se dozvěděli, jak se do přípravy festivalů můžeme zapojit i my. 

08.05.2021