Hnutí Brontosaurus

Karta organizace ke stažení 
Kontakt: 

Dalimil Toman, dobrovolnictvi@brontosaurus.cz, 605 763 112

Profil organizace 

Hnutí Brontosaurus je nezisková organizace zaměřená na ochranu životního prostředí, péči o přírodní a kulturní dědictví a realizaci volnočasových aktivity pro děti a mládež.Akce Hnutí Brontosaurus propojují dobrovolnickou činnost pro přírodu a památky s netradičními zážitky, neformálním vzděláváním a zábavou. Důraz klademe na přímý kontakt s přírodou, rozvoj osobnosti a aktivní zapojení jednotlivce.

Hnutí Brontosaurus celoročně pořádá jednodenní a víkendové dobrovolnické akce pro mládež a organizuje na čtyřicet prázdninových akcí v České republice i v zahraničí. Nabídka zahrnuje také klubovou činnost pro mládež, odborné přednášky a exkurze, programy o dobrovolnictví pro střední školy, ekostánky na festivalech či činnost dětských oddílů.

Co tě čeká? 

Ochrana životního prostředí a péče o přírodu (vyvěšování ptačích budek, sázení stromů, kosení orchidejových luk, péče o staré sady, pomoc na záchranných stanicích pro zvířata, apod.), péče o památky (opravy hradů, údržba zámeckých areálů, pomoc v skanzenech, apod.), akce v zahraničí (rozvoj šetrné turistiky na Ukrajině, pomoc krajanským komunitám v Srbsku a Rumunsku, aj.).

Kromě dobrovolnické činnosti se setkáš s mnoha podobě zaměřenými lidmi, poznáš zajímavá místa, seznámíš se s odborníky, kteří spravují jednotlivé lokality, rozvineš se v nejrůznějších dovednostech a vyzkoušíš si zajímavý zážitkový program.