Večer festivalů - staňte se dobrovolníky!

Festivalová sezóna je tady a s ní i poptávka po dobrovolnících, bez kterých se organizace brněnských festivalů neobejde. Připravili jsme pro vás večerní program, na kterém se Vám představí hned dva klasické brněnské fesťáky: Ghettofest a Open House Brno.

V rámci jejich prezentací se dozvíte i konkrétní možnosti, jak se můžete jako dobrovolníci zapojit a jak Vás může dobrovolnická zkušenost s pomocí na festivalu obohatit.

Akce se koná 11.5. od 18:30 do 20:00 hod.

Festival, který otvírá Brno:

Největší architektonická akce na světě se koná na všech kontinentech kromě Antarktidy a oblíbená je i v Brně. Open House Brno otevírá běžně nepřístupná místa a ta známá ukazuje jinak. Do kalendáře si dejte poslední víkend v květnu 28.-29. 5. 2022.

Brněnský Bronx:

Ghettofest je pouliční festival odehrávající se v Brně, ve vyloučené lokalitě přezdívané „Brněnský Bronx“. Jde o unikátní sociálně-kulturní koncept vytvořený přímo pro toto místo. Jeho hlavními motivy jsou otevření – ghetta, myslí jeho obyvatel i ostatních Brňanů a naděje – pro lepší soužití, pro vzájemné respektování, a to bez konfrontací a vymezování. Ghettofest není proromský festival. Ghettofest je festival pro všechny! Jako takový je organizován lidmi, kteří v lokalitě žijí, žili nebo k ní mají úzký osobní vztah, Romy i Čechy. Brněnský Bronx se pro Vás otevře 4.června 2022. Vstup zdarma.