TyfloCentrum hledá dobrovolníky/dobrovolnice

17. 09. 2022 08:30 to 16:00

TyfloCentrum Brno akutně hledá dobrovolníky na pozice "andělů" v soutěži TyfloBrno 2022. Nevidomí soutěží v prostorové orientaci a samostatném pohybu po městě. Andělé dohlíží na jejich bezpečnost a pomáhají s vybranými aktivitami. Termín pro přihlášení "andělů" je 12/9.

 

TyfloCentrum Brno, o.p.s. akutně hledá dobrovolníky, kteří by pomáhali v roli „anděla“ při soutěži v prostorové orientaci a samostatném pohybu nevidomých ve městě Brně - TyfloBrno 2022.

Dobrovolník-anděl jde za nevidomým soutěžícím a na trase dohlíží na jeho bezpečnost a dle pokynů napomáhá při aktivitách. 

Akce se uskuteční v sobotu 17. září 2022. Přítomnost dobrovolníků je potřebná v čase 8:30 - 16:00. 

V případě, že můžete pomoci při této výjimečné akci, prosím kontaktujte organizaci co nejdříve, nejpozději však do 12. 9. 2022. Andělé by měli být plnoletí.

email: dobrovolnik@tyflocentrumbrno.cz, tel.: 774 715 099

Kolektiv pracovníků TyfloCentra Brno děkuje.

Podrobně o akci:

TyfloCentrum Brno, o.p.s. pořádá 15. ročník soutěže v prostorové orientaci a samostatném pohybu TYFLOBRNO 2022

Již jsou to čtyři roky, kdy proběhl poslední ročník soutěže v prostorové orientaci a samostatném pohybu TyfloBrno 2018, jejímž hostitelem byla městská část Brno střed. Proto nyní nadešel čas na realizaci dalšího ročníku, který se uskuteční v městské části Brno – Královo Pole.

15. ročník soutěže proběhne v sobotu 17. září 2022.

Soutěž je určena především nevidomým lidem, kteří brázdí ulice našich měst a obcí samostatně bez průvodce a chtějí si zkusit projít neznámou trasu jen podle jejího popisu. Soutěžit může i ten, kdo se nebojí dočasně  vyměnit nejdůležitější lidský smysl – zrak – za klapky na očích, černočernou tmu a bílou hůl. Věříme, že odměnou pro účastníky bude nezapomenutelný zážitek. Vidící si odnesou lepší schopnost vcítit se do potřeb těch, kteří jsou o zrak trvale připraveni. Nevidomí zase vzpomínky na společně strávené chvíle a utvrzení v tom, že „slepotou život nekončí“ a že „přijímat podanou ruku na cestě tmou“ je sice fajn, ale není nad to, když si člověk dokáže  pomoci sám.

Zahájení soutěže: 9.00 hod. v prostorách nového Domu služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky na ulici Chaloupkova 7, Brno – Královo Pole.

Start prvního soutěžícího: 9.30 hodin

Vyhlášení výsledků: v 15.30 hod

Předpokládaný konec soutěže: v 16.00 hod