Brněnský domov pro seniory zahajuje nový dobrovolnický program

Máte chuť smysluplně pomoci druhým lidem? Najdete čas pro dobrou věc? Pak je tu pro vás nový dobrovolnický program Domova pro seniory Kosmonautů, který nezahrnuje jen přímou péči, ale i pomoc v zahradě, při benefičních akcích a dalších aktivitách.

 

Domov pro seniory Kosmonautů se zvláštním režimem je sociální zařízení, které pečuje o seniory s demencí a dalšími zdravotními obtížemi. Snaží se v něm naplňovat jejich potřeby a přání na rovině tělesné, psycho-sociální i spirituální.

Bez pomoci dobrovolníků by takový komplexní přístup nebyl možný. Dobrovolníci zde mohou pomáhat s péčí o květiny a zahradu, s drobným úklidem, přispět k realizaci benefičních akcí, doprovázet klienty na čerstvý vzduch, dělat jim společnost a naslouchat jejich osobním příběhům, číst milované knihy, hrát společenské hry nebo společně naslouchat oblíbené hudbě a celkově se podílet na volno-časových aktivitách klientů a vytvářet tak něco přátelsky hřejivého v našem zařízení. 

Pokud se cítíte, že vás nabídky dobrovolnictví oslovila, ozvěte se na e-mail: psycholog@dskosmonautu.cz panu Mgr. Davidu Štěpánkovi, který vám dá bližší informace a pomůže vybrat tu správnou dobrovolnickou pozici přímo pro vás. 

(Zdroj fotografií: Domov pro seniory Kosmonautů, z: https://www.kos.brnods.cz/ze-zivota-domova/aktuality; převzato: 21.10.2022)

 

Adresa zařízení je: Domov pro seniory Kosmonautů 548/21, 625 00 Brno - Starý Lískovec