Den otevřených dveří a projekce filmu Vylidněno

07. 12. 2022 15:00 to 20:30

Jsme tu pro vás i jindy, ale tento den na vás budeme speciálně připraveni. Stavte se! Od 15 do 19 h můžete využít prostoru ke konzultacím o možnostech dobrovolnictví v Brně, Jihomoravském kraji, Evropě i ve světě. Od 19 h vás zveme na projekci s následnou diskusí. Promítáme snímek Vylidněno, film o občanském aktivismu a porušování lidských práv.  

**

 Den otevřených dveří Regionálního dobrovolnického centra Jihomoravského kraje – prosinec 2022

7. 12. 2022 / 15 - 20:30 h

  • od 15 h konzultace k možnostem dobrovolnictví v Brně, Jihomoravském kraji, Evropě i dál ve světě
  • od 19 h projekce filmu (Vylidněno, Švédsko, Kanada, 2019, 92 min.) 

 

Vlastníci nemovitostí beze jména. Nemovitosti bez nájemníků. Města bez obyvatel. Proč se atraktivní města stávají jen kulisami, kde už běžní lidé nemohou žít?

Zvláštní zpravodajka OSN pro dostupné bydlení Leilani Farha cestuje po celém světě. Toronto, Barcelona, Londýn, New York – všude se opakuje stejná situace. Raketově rostou ceny nájmů, ale nikoli příjmy. Centra měst se vylidňují, jak lidé ze střední třídy nestačí čelit neblahému vývoji stále se zvyšujících cen. Jenže jejich někdejší byty zejí prázdnotou. Finanční skupiny zjistily, že v nemovitostech lze výhodně ukládat kapitál. A radnice jen obtížně hledají způsob, jak tento celosvětový trend zvrátit. Zasvěcený komentář dodávají světově uznávané osobnosti: socioložka Saskia Sassen, nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz i spisovatel skrývající se před mafií Roberto Saviano.

 

 

Film je promítán v rámci platformy Promítej i ty!, díky které můžete zdarma a legálně promítat kvalitní dokumentární filmy menšímu i širokému publiku. Za Promítej i ty! stojí festival Jeden svět, největší přehlídka dokumentárních filmů o lidských právech na světě. 

Den otevřených dveří je součástí programu Regionálního dobrovolnického centra Jihomoravského kraje podpořeného MV ČR. 

Projekci uvádíme v rámci projektu realizovaného za finanční podpory statutárního města Brna.