Stáže/praxe v Jihomoravském dobrovolnickém centru

Hledáš praxi? Přijď k nám na stáž a získáš vědomosti a dovednosti, které si budeš moci přidat do životopisu a těžit z nich v budoucím povolání. Jsme tu pro všechny studující ze středních škol, gymnázií, vyšších odborných škol i univerzit. 

V minulých letech s námi spolupracovali studující například z Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity, Střední zdravotnické školy v Brně na ulici Jaselská, Evangelické akademie v Brně aj. Bližší informace o spolupráci najdeš níže. 

 

Stážisti

Zkušenosti našich stážistek :-)

Kamila

"Moc oceňují možnost volit mezi jednotlivými úkoly. Vyzkoušela jsem si práci z různých oblastí včetně například organizace informačního stánku. Bavila mě příprava a realizace OPEN ÉRu a možnost nahlédnout do mezinárodních projektů."

Magda

"V JDC mě baví lidi, energie a týmovost. Stáž v Dobrovolnickém centru není jen položkou do životopisu, ale taky dobrá zkušenost do života."

Dáša

"Hodně mě bavila příprava a realizace OPEN ÉRu - veřejné akce, která odstartovala podzimní dobrovolnickou sezónu. Baví mě řešení různorodých úkolů."

Lída

"V Jihomoravském dobrovolnickém centru jsem si vyzkoušela spoustu věcí z různých soudků. Nejvíc mě bavila realizace projektu Mindfulness - seminářů o duševní pohodě nejen v dobrovolné práci. Taky mě nadchly prvky sebeřízení."

Sylwia, Poland: “Internship here gave me possibility to do things which I have never done.”

My name is Sylwia Majewska. I am from Poland and I studied National Security in Warsaw. After my graduation I started looking for an internship abroad and on the webpage http://www.internship.muni.cz I found advertisement from Volunteer centre and it interested me. I contacted them and after few days I had a Skype interview. I applied for two months, but I liked it and I prolonged my internship for next two months.

My time in JDC was very nice. I had interesting tasks and I learnt new things, which are useful in my future career. First of all, I learnt cooperation in international team, I improved my language, my computer/Internet and social skills.I took a part in preparing One World Festival and it was really. Thanks to working for JDC I could get to know Brno better and visit some beautiful places during spreading flyers with our program. 

Internship here gave me possibility to do things which I have never done for example teaching English. If you consider going for internship to Volunteer Centre don't hesitate! I am sure that you will have interesting, unforgettable time here.

Yaiza, Spain: “The JDC team was so pleasant, they let my imagination fly.”

¡Hola! My name is Yaiza and I came from Spain to Brno to volunteering in JDC with Erasmus+ programme. I studied Journalism and Economics in Madrid and during my three months in JDC most of my tasks were related with digital communication, social networks and events promotion. The JDC team was so pleasant, they let my imagination fly and I made very creative contributions. In addition, I had the opportunity to teach Spanish every Tuesday and it was amazing.

In JDC, we organized monthly events, presentations and workshops and I really enjoyed the English ones (Czech is just impossible to understand!). And do you know what? I also did one presentation! I talked about Timebanking and it was awesome how interested the people were! In a few words, I acquired new useful skills and I had a great time!

Co tě čeká?

  • příprava večerních programů (přednášky a besedy s dobrovolníky a zajímavými lidmi, workshopy, výstavy a filmové projekce)
  • propagace akcí a dobrovolnických příležitostí (Facebook, web)
  • prezentace naší organizace na festivalech a jarmarcích neziskovek
  • administrativní práce, pochůzky
  • další činnosti vycházející osobních zájmů, jako např. kreativní grafické práce, fotografování na akcích apod.

A co získáš?

  • přehled o dobrovolnických projektech jak doma, tak ve světě
  • zorientuješ se v neziskovém sektoru, poznáš brněnské neziskovky, které se věnují různým tématům 
  • zážitky a zkušenosti s prací v týmu
  • zkušenost s pořádáním větších akcí
  • podporu a zpětnou vazbu 

 

Stážisty/stážistky přijímáme celoročně, přijď a domluvíme se, jak se můžeš zapojit.

Kontaktuj nás:
email: staze@dc67.cz
mob.: 776 594 804
facebook - Dobrovolnické centrum 67

 

 

Stáhněte si plakát Stáž a praxe v DC67 

 

A jaké jsou zkušenosti našich bývalých stážistů/stážistek?