Aktuality

Online večerní program o dobrovolničení v Lotyšsku je za námi. Pokud jste program nestihli, přinášíme vám záznam. V nahrávce nám Lucie s Andreou přiblížily, jaké je to dobrovolničit v různých Lotyšských organizacích a  díky Evropskému sboru solidarity žít zadarmo až rok v cizí zemi. Druhá část byla věnována zodpovězení otázek účastníků.


Být dobrovolníkem v mezinárodním prostředí a přitom být za humny?

 

Tuto možnost nabízí Kaprálův mlýn na půl roku či na rok všem mladým ve věku 18-30 let. Podmínky pro vyjetí na Erasmus letos nejsou zrovna ideální, sedět doma a studovat u počítače, taky není žádná sláva. Staň se dobrovolníkem na mlýně, potkej lidi ze zahraničí a zlepši se v angličtině.

28. Listopad 2020 v 14:00

EURODESK slaví 30. narozeniny! Buďte u toho i vy! I přesto, že okolnosti nedovolují společně se potkat, je zde ale možnost oslavit narozeniny alespoň ve virtuálním světě. Jubileum se bude konat formou online diskusí o různých tématech a se zajímavými hosty.

21. Listopad 2020 v 10:00

V sobotu 21. 11. se koná od 10:00 webinář o příležitostech v rámci programu Erasmus+ a o základních informacích pro cizince, kteří pobývají v Česku. Celá akce bude probíhat v angličtině a je zdarma.
Na akci je nutné se nejdříve registrovat zde.
Později účastníci obdrží link na meeting.
Pokud vás program Eramus+ zajímá a hledáte odpovědi na vaše otázky, neváhejte a v sobotu se webináře zúčastněte!

 

"Pomáhej tam, kde ti to dává smysl."

Mé dosavadní zkušenosti s dobrovolnictvím byly vždy velmi pozitivní. Na všech akcích jsem poznala řadu nových lidí a velmi jsem si je užila. V dobrovolnictví proto vidím nejen pomoc ostatním, ale také zábavu a zkušenosti. Moje motto zní: Pokud máš chuť a čas, tak pomáhej tam, kde ti to dává smysl. Odměnou ti bude zejména dobrý pocit ze sebe samého, což je kolikrát lepší než odměna peněžní.

Přinášíme video ze sekce KAM V BRNĚ ZA DOBROVOLNICTVÍM, které vám přiblíží organizaci Práh jižní Morava. Organizace se specializuje na pomoc lidem s duševními onemocněními. Jak Práh funguje v době koronaviru a kde přesně a jak pomáhá? Na tyto otázky ve videu najdeš odpověď. Pokud budeš mít zájem, můžeš se zúčastnit jako dobrovolník 21.11.2020 potravinové sbírky!

 

19. Listopad 2020 v 18:30

Sedni si k počítači a poslechni si příběhy dvou Češek, které se vydaly jako dobrovolnice do Lotyšska. A jedna z nich tam i zůstala! Vyjely přes Evropský sbor solidarity na roční dobrovolnou službu, která jim změnila život.

Dnešní doba koronavirová představuje přítěž hlavně zdravotnickému systému.
Číslo hospitalizovaných pacientů se neustále zvyšuje, a i přes to, že zdravotníci pracují na plné obrátky, přiložení dobrovolnických rukou k dílu je nyní potřeba.

"Když můžeš, tak musíš."

Pokud něco můžeš udělat, pokud na to máš čas, možnosti a prostředky, pak to udělat musíš " - tohle mé krédo mě provází od dětství. Nejedná se o žádnou extra altruistickou touhu, spíš o pocit povinnosti. Pokud mi osud dopřál nějakou schopnost, nemám právo si ji nechat pro sebe a využít ji pouze k vydělávání peněz. 

Potřebuje právní nebo finanční radu v dnešní nelehké době? Dostali jste se do potíží ve svém zaměstnání nebo podnikání?
Zde můžete najít potřebnou pomoc - online právní poradenství, insolvence nebo i předpřipravené smlouvy, které můžete využít.