Aktuality

Zajímá tě to, co má smysl? Dokážeš najít jednou za týden hodinku pro někoho druhého? Dokážeš naslouchat? Ano? Tak mrkni na web Diakonie a dobrovolnický program Návštěvy proti samotě. Můžeš navštěvovat babičku, nebo dědečka a trochu pokecat, nebo je doprovodit na procházku.

Dobrovolníci wanted!

Práh jižní Morava hledá více dobrovolníků či dobrovolnic pro pána na vozíčku, který je momentálně bez domova. Jeho vyhlídky na to, aby mohl jednou žít lepší život jsou dobré a vy toho můžete být součástí! Protože je ale kvůli vozíčku limitován, potřebuje pomoci s doprovodem na úřad, na převaz nohou a k lékaři, a to v pondělky a středy cca kolem 9 nebo 10 hod. Jeden doprovod zabere zhruba dvě hodinky a bereme i příležitostnou pomoc např. jednou za 14 dní, dle vašich možností.

Buďte hrdiny a hrdinkami a staňte se součástí obratu v jednom lidském příběhu.

Děkujeme, že pomáháte!

21. Srpen 2020 v 17:30

Žádná změna ve skutečnosti neproběhne bez lidí. Proto bych se na vás ráda obrátila s jednou prosbou. Vaše podpora mě velmi těší a je před námi hodně práce. Pokud máte trochu volného času, chuť a energii se zapojit do kampaně jako dobrovolníci, ráda bych vás pozvala setkání v pátek 21. srpna v 17:30 hodin do café Mezzanine.

Představila bych vám, jaký máme plán a s čím vším bychom ocenili v dalších týdnech pomoci. Věřím, že když společně napneme síly, dokážeme velké věci. Cítite-li také, že se nacházíme v zlomovém období a rádi byste mi pomohli s tím něco dělat, určitě přijďte. Děkuji a budu se na vás těšit!

21. Srpen 2020 v 13:00

Chystáte se na Trutnoff Brnoon Open Air Festival ? I my! Neváhejte a vyhledejte náš infostánek.

Budete překvapeni, co se dá díky dobrovolnictví zažít, kam a jak se dá vyrazit a co je možné na oplátku získat. Přijďte se informovat, přijďte se zeptat.

12. Srpen 2020 v (All day)

Eurodesk shání mládež na rozvojové projekty. Je mezi 18 až 24 lety? Jsi rezidentem jedné ze zemí EHP (země EU a také Islandu, Lichtenštejnska a Norska)?  A chceš spolu s evropskými kapacitami diskutovat o demokratické a otevřené společnosti?

Napiš své nápady na Mezinárodní konferenci mládeže 2020!

Připravte se na Švédsko v listopadu!

 

Společnost Podané ruce a Dobro JMK společně za pomoci dobrovolníků a dobrovolnic uspořádali první veřejný koncert ve středu 29. července 2020 v Kontaktním centru pro lidí bez domova. Akce se povedla, publikum si zazpívalo i zatančilo a vystoupení talentovaného slovenského hudebníka Filipa Mirusa bylo posouzeno na jedničku.

Chcete i vy vymýšlet a chystat podobné aktivity? Přijdete se do týmu dobrovolníků a dobrovolnic! Pište na kyankova@podaneruce.cz

29. Srpen 2020 v 14:00

Přidejte se do týmu dobrovolníků a pomozte uskutečnit jedinečný festival třetího věku. Jedná se o pomoc s organizací zábavného odpoledne a večera pro seniory, konkrétně na zajištění orientace v parku, pomoc seniorům do schodů apod. Akce proběhne proběhne 29. 8. 14 - 22 hod. na terase SVČ Lužánky - pracoviště Lidická. Odpoledne bude plné interaktivních her, dobré muziky. Přesný program akce najdete na http://www.dedskyden.cz/. Akci pořádá městská část Brno střed a je zdarma.

15. Říjen 2020 v 08:00

Přijďte na jedinečnou událost Action Days, která se uskuteční 15. a 16. října a vyzkoušejte si, jaké je to stát se dobrovolníkem na zkoušku v rámci Dnů dobrovolnictví.

Mimo jiné na vás čekají zajímavé workshopy a dny otevřených dveří. Postupně představíme jednotlivé organizace a aktivity, které si u nich budete moci vyzkoušet, tak sledujte náš Facebook. Vše bude zakončeno pořádnou párty s kapelami, tak se máte na co těšit.

30. Září 2020 v 18:30

Zajímá tě veganský životní styl, který je nejen ohleduplný vůči zvířatům, ale také ekologický a zdravý? Přijď zjistit, jak se stát dobrovolníkem či dobrovolnicí VeganFestu, který se nese ve znamení etické volby. Součástí prezentace bude i výstava fotek z předchozích let. Festival nabízí přednášky, tematické workshopy, stánky s veganským občerstvením.

23. Září 2020 v 18:30

Pozvánka na filmový festival Jeden svět Brno, který se zaměřuje na lidské práva. Buď u toho a staň se dobrovolníkem či dobrovolnicí! Součástí programu bude vernisáž fotek. Přijď se naladit na festival skrze dokument Vylidněno, kde Leilani Farha zjišťuje nepříjemnou skutečnost při jejích cestách po velkých městech. Všude rostou nájmy, ale nikoliv platy.